چادرملو قرارداد خرید لکوموتیوهای سنگین باری با مپنا امضا کرد :: کافه معدن

کافه معدن

خبرگزاری حوزه معدن

چادرملو قرارداد خرید لکوموتیوهای سنگین باری با مپنا امضا کرد

  • ۱۶

به گزارش کافه معدن از روابط عمومی چادرملو در مراسم امضای این قرارداد، پس از گزارش اجمالی مدیر عامل شرکت سی پی جی پارس و مدیر عامل سریر لجستیک از روند مطالعات  و کارشناسی این اقدام به میزان 700 نفر ساعت کار، مهندس طاهر زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به سابقه خوب همکاری میان چادرملو و گروه مپنا در ساخت و بهره برداری از نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو و اجرای دومین نیروگاه  این شرکت و اعتماد به توانمندی این گروه صنعتی گفت: مجموعه چادرملو به عنوان یک بنگاه اقتصادی ملی و پیشران در بخش صنعت و معدن  تکلیف خود می داند در چارچوب سیاست های کلی نظام مبتنی بر اقتصاد غیر نفتی، در استراتژی توسعه خود  علاوه بر توجه به زیر ساختهای توسعه پایداراز جمله انرژی، نگاه توسعه گرا به ایجاد زیر ساختهای مورد نیاز شرکت در بخش حمل و نقل ریلی داشته باشد.

وی  با اشاره به مزیت های حمل و نقل ریلی نسبت به جاده ای و تاکید بر ضرورت توسعه صنعت حمل و نقل ریلی افزود:  شرکت چادرملو با تولید سالانه بیش از 17 میلیون تن محصولات در زنجیره فولاد بالغ بر 21 درصد از خوراک اولیه این صنعت را در کشور تامین می کند و از اهداف کلان این شرکت کاهش هزینه تولید به منظور حفظ شرایط رقابت پذیری با سایر شرکتهای هم گروه در داخل و خارج از کشور است .

مهندس طاهر زاده تصرح کرد: یکی از شاخصهای اثر گذار در قیمت های تمام شده محصولات، هزینه حمل و نقل است به همین منظور با تاسیس شرکت سریر لجستیک به عنوان بازوی اجرایی چادرملو درحمل و نقل ریلی  و خرید 550 واگن و تعدادی کشنده فعالیت خود را آغاز کردیم به طوریکه در سال 1401 بالغ بر 75 درصد از محصول کنسانتره تولیدی چادرملو از طریق ریلی و 25 درصد جاده ای انجام شد و اکنون با انعقاد این قرارداد برای خرید 10 دستگاه لکوموتیو ساخت داخل که مدت زمان ساخت و تحویل آن ۱۸ ماه می باشد ، در نظر داریم  نسبت به تکمیل زنجیره حمل و نقل ریلی  شرکت اقدام نمائیم .

درادامه این مراسم دکتر اولیاء مدیر عامل گروه مپنا نیز گفت: پس از ساخت و تحویل واگنهای باری مورد نیاز چادرملو اکنون با عقد این قرارداد که با  اعتماد و حمایت قابل تقدیر چادرملو  صورت پذیرفته است  در نظر داریم کار بزرگی در کشور انجام دهیم و برای اولین بار اقدام به ساخت لکوموتیو های سنگین نماییم .

وی افزود: رویکرد جدید مپنا پاسخ گویی به نیاز صنایع بزرگ و خواست کارفرمایان است  چرا که با حمایتهای این کارفرمایان و تامین مالی پروژها، شرایط مناسب برای توسعه فعالیتهای مپنا فراهم می گردد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

مطالب پیشنهادی

تماس با پایگاه

  • پست الکترونیک: minecafe.ir@yahoo.com
  • تلفن دفتر مرکزی: 02177324436
  • فکس دبیرخانه خبرگزاری: 02177784176
  • تلفن همراه مدیر مسئول: 09121341857
  • تلفن همراه روابط عمومی: 09201341857
  • شعبه شرق: تهران‌پارس، فلکه دوم، بلوار جشنواره، خیابان اسفندانی، کوچه کارون، پلاک 3، طبقه دوم، کدپستی 1654896511
  • شعبه شمال: حکیمیه، فاز سه، بلوار گل‌ها، خیابان دانش، کوچه دانش سه، پلاک 28، طبقه سوم، کدپستی 1659718574

همکاری با ما

چنانچه مایل به همکاری با ما هستید می توانید اخبار و مقالات خود را از طریق راه های ارتباطی به دست ما برسانید تا بعد از تایید سردبیر سایت منتشر نماییم.